s.

Պակասութիւն կամ խանգարումն խելաց. անխելքութիւն. ագըչսըզլըգ.

Հանճարն դիւրաւ փոխարկելի ի խելաց յանխելութիւն. (Դամասկ.։)

Warning, the forms presented in the tables below may not be evidenced in classical texts. The hypothetical forms will soon be indicated as such.
Singulier Pluriel
nominatif անխելութիւն անխելութիւնք
accusatif անխելութիւն անխելութիւնս
génitif անխելութեան անխելութեանց
locatif անխելութեան անխելութիւնս
datif անխելութեան անխելութեանց
ablatif անխելութենէ անխելութեանց
instrumental անխելութեամբ անխելութեամբք

Étymologie