s.

աներկեւան կամ պատրաստել բնակութիւն.

Ի հովանի թեւոց ինքնակալցդ պատրաստաբնակութեամբ կայաք որպէս ի վայելուչ քաղաքի. (Յհ. կթ.։)

Warning, the forms presented in the tables below may not be evidenced in classical texts. The hypothetical forms will soon be indicated as such.
Singulier Pluriel
nominatif պատրաստաբնակութիւն պատրաստաբնակութիւնք
accusatif պատրաստաբնակութիւն պատրաստաբնակութիւնս
génitif պատրաստաբնակութեան պատրաստաբնակութեանց
locatif պատրաստաբնակութեան պատրաստաբնակութիւնս
datif պատրաստաբնակութեան պատրաստաբնակութեանց
ablatif պատրաստաբնակութենէ պատրաստաբնակութեանց
instrumental պատրաստաբնակութեամբ պատրաստաբնակութեամբք

Étymologie